SORUN CEVAPLAYALIM


If you provide an Email you will receive a message, once your Question is Answered.
 • necla alt, ast, hepatit B, hepatit c, ultrason, ultrasyon - 6 Mart 2018
  Kan değerlerim alt:148 ast: 40 çıktı hebatit b ve c değerleri negatif ., ultrosyonda karaciğerde yağlanma var çıktı benim hastaığım ne

  Ultrasonda karaciğer yağlanması sık görülen bulgulardan biridir. Tek başına bir hastalığın belirtisi değildir. ALT ve AST karaciğer fonksiyon testleridir. HBs Ag ve antiHCV testlerinizin negatif çıkması hepatit B ya da C hastalığınız olmadığını gösterir. ALT ve AST değerlerinin yüksekliği doktorunuz tarafından araştırılmalıdır. Bu bulgularla sizin şu hastalığınız var demek mümkün değildir.
 • Harika Nurten Sarı kalp krizi, troponin - 25 Ocak 2018
  Kan tahlilimde troponin değeri 18.8 çıktı. B ne demek ben kalp krizimi geçirdim

  Troponin kalp kası hasarını gösteren bir testtir. Kardiyak nedenlere bağlı olmayan bazı durumlarda da troponin yükselebilir fakat troponin yüksekliğinin kalp kası hasarına (akut ya da kronik olarak) bağlı olup olmadığı araştırılmalıdır.
 • Leyla hemogram, lösemi, periferik yayma - 9 Aralık 2017
  Kan tahlili yaptırırken wbc hemogram değerim düşük çıktı. Acilen bir dahiliyeciye görünmem söylenilmişti lösemi olabilir dediler.. Bir hafta sonra tam teşekküllü bir hastanede tekrar değer verdim. Bu kez normal cikti.ama içim rahat etmedi. Perifer yayma istedim. Sonuç olumu çıktı. Fakat içim hala rahat değil. Çok korkuyorum. Lösemi olma ihtimalim var mı. Hafif ellerde titreme dışında herhangi bir sağlık problemim yok.

  Hemogram değerleriniz ve periferik yayma sonucunuz normal çıkmış. Endişelenmenize gerek yok. El titremesi için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz. https://doktorumnedio.com/genel-saglik/el-titremesinin-nedenleri-nelerdir/
 • erol eritrosit, idrar tahlili, idrarda kan, kırmızı idrar - 18 Ağustos 2017
  idrar yaparken kırmızı geliyor neden

  İdrar renginin kırmızı olmasının en yaygın nedenlerinden biri idrarınıza eritrosit denen kan  hücrelerinin karışmasıdır. Kırmızı rengin bu hücrelerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için idrar tahlili yaptırmanız gerekir.
 • Samet gaz, şişkinlik - 16 Haziran 2017
  Merhaba iyi akşamlar hocam. Şeker ilacı kullanımı (yan etki olarak) ve birde dalak büyümesinden kaynaklı olarak karında rahatsız edecek seviyede şişkinlik yapmaktadır. Bu şişkinliği azaltabilmek adına çözüm önerileriniz nelerdir? İlginizden ötürü teşekkürler

  Şişkinlik ve gaza neden olan durumları ve çözüm önerilerini ilgili yazımızda bulabilirsiniz. http://doktorumnedio.com/genel-saglik/siskinlik-veya-gaza-neden-olan-10-durum/
 • Samet biyopsi, endoskop, kolonoskopi - 15 Haziran 2017
  Merhaba iyi geceler hocam. Guatr hastasına endoskopi, kolonoskopi ve biopsi yapılması tıbbi açıdan uygun mudur?

  Doktorunuz bu işlemlerin yapılmasını uygun gördüyse her hangi bir sakınca yoktur.
 • Samet dalak büyümesi, kan yapıcı - 14 Haziran 2017
  Merhaba öncelikle sorduğum soruya verdiğiniz cevaptan ilginizden ötürü teşekkür ederim hocam. Dalak büyümesi yapılan teşhisle bulunan annemde kansızlık ve demir eksikliği de bulunmaktadır. Dalak büyümesi nedeni akciğer de bulunan bazı nodüllerden kaynaklanmaktadır. Şu anda (akciğer deki bu kireçlenmiş olan nodüllerle ilgili olarak balgam tahlili ve ilaçlı tomografi çekilmiş ve tetkikler daha devam etmektedir) Kan yapıcı besinler (kuru üzüm kırmızı et tahin pekmez turunçgiller ıspanak vb) tüketmesi dalaktaki büyümeye ve kan akışında ve üretiminde bir katkı sağlar mı? İlginizden ötürü teşekkür eder saygılarımla arz ederim

  Kan yapıcı olarak saydığınız gıdaların dalak büyümesi üzerine bir etkisi yoktur. Sadece uygun miktarda tüketildiğinde besinsel olarak faydaları bulunur. Gerekli tetkik ve tedavileriniz için doktorunuzun önerilerini takip etmenizi öneririz.
 • samet ferrum fort, glifor, levotiron - 13 Haziran 2017
  Merhaba öncelikle iyi geceler hocam. Hipotroidi bulunan annem (Sentetik T3 veya artışa bağlı olarakT4 hormon seviyesinde) levotiron 150 mg kullanmaktadır.(Tetkiklerin sonucuna göre önceki dönemde Euthyrox 500 mg da kullanmıştır).Kendisi aynı zamanda şeker hastasıdır; ve metformin içeren Tip II diyabet için glifor 1000 mg tablet kullanmaktadır.Demir eksikliği bulunduğu için Ferrum Fort hausmann tablet ilacını da kullanıyor. Bu ilaçların kullanım sıraları ve ve birbirleri etkileşiminden kayanaklı olarak hangi öğün ve aralıklarla kullanacağı hakkında bilgi verebilir misiniz? Şimdeden teşekürlerimi sunarım

  Şeker ve hipotiroidi hastalıkları bir endokrinoloji uzmanı tarafından takip edilmesi gereken hastalıklardır. Glifor kullanım dozunuzu kan şeker düzeyinize göre doktorunuz belirleyecektir. Gliforu yemeklerle birlikte veya yemek sonrası kullanabilirsiniz. Tek doz olarak alıyorsanız kahvaltıda kullanabilirsiniz. Levotiron sabahları aç karnına kahvaltıdan yarım saat önce bir miktar su ile birlikte alınmalıdır.  Ferrum fort’u yemeklerle birlikte veya yemeklerden sonra kullanabilirsiniz. Ferrum fort'u süt ve süt ürünleri ile birlikte kullanmamalısınız. Geçmiş olsun.
 • nalan akapunktur, alerjik rinit - 1 Nisan 2017
  Sayın hocam benim uzun yıllardır bahar mevsimi girdiği anlardan itibaren bana çok fazla rahatsızlık veren ve yaşam kalitemi düşüren allerjim başlar.daha önceleri bu konuda çok fazla sayıda doktora gittim. alerjik rinitim olduğu söylendi.çok fazla sayıda antiallerjik kullandım.fakat sonuç hep aynı oldu.çok fazla düzelme olmadı.bir arkadaşım akupunktur önerdi.acaba akupunkturun bu alerjide etkisi olurmu?

  Alerjik rinit birçok insanın muzdarip olduğu bir rahatsızlıktır. İlaç tedavisi ile yarar görmeyen hastalarda akupunktur bir tedavi yöntemi olarak tercih edilebilir fakat bunun için tedavinizi yapan doktorunuza akupunktur yaptırıp yaptıramayacağınız yönünde danışmanız gerekir.
 • şule pamukçuk, pamukçuk neden olur, pamukçuk tedavi - 30 Mart 2017
  Sayın hocam benim 3 aylık bir kızım var. O kadar dikkat etmeme rağmen ağzında pamukcuk çıkt.Nasıl düzelir. pamukcuk çıkmasının sebebi benim doğru yapmadığım bir şeyden mi kaynaklanıyor?nelere dikkat etmem gerekir?

  Pamukçuk yanak içinde dil ve damakta süt parçaçıklarını andıran beyaz lezyonlar şeklinde gözüken bir hastalıktır. Bir cins mantar olan Candida mantarı etkendir. Kendiliğinden geçmez, tedavi edilmesi gerekir. Bunun için kullanılan çeşitli mantar ilaçları vardır.  Anne sütü alan çocuklarda daha az mamayla beslenen çocuklarda daha çok görülür. Biberon ve diğer mama kaplarının temizliğine dikkat edilmelidir. Halk arasında kullanılan karbonatlı suyla temizleme de işe yarar.