EREKTİL DİSFONKSİYONUN 10 NEDENİ

 erektil disfonksiyon tedavi, erektil disfonksiyon tedavisi, erektil disfonksiyon ilaçları, erektil disfonksiyon nedenleri, erektil disfonksiyon yapan ilaçlar, erektil disfonksiyon tedavisi,iktidarsızlık, sertleşememe

İktidarsızlık veya sertleşme bozukluğu anlamına gelen erektil disfonksiyon başarılı bir cinsel ilişki için gerekli olan sertleşmenin sağlanamaması veya sürdürülememesi anlamına gelir.

Psikososyal olarak kişiyi etkileyen ve yaşam kalitesini bozan bir rahatsızlıktır. Erektil disfonksiyonun büyük bir kısmının nedeni psikolojik faktörlere bağlıdır.

Aşağıda erektil disfonksiyonun 10 nedenini bulabilirsiniz:

1-Depresyon:

Cinsel heyecanlanma beyinde başlar. Depresyon arzuyu gölgeler ve erektil disfonksiyona neden olabilir.  Aynı zamanda depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlar da erektil disfonsiyona neden olabilir.

2-Alkol:

Fazla miktarda alkol kullanımı veya alkol bağımlılığı erektil disfonksiyona neden olabilir.

3-İlaçlar:

Bazı hipertansiyon ilaçları, antidepresanlar, ağrı tedavisinde kullanılan ilaçlar ve kokain,amfetamin, marihuana gibi maddeler erektil disfonksiyona neden olabilir.

ANTİDEPRESANLAR HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN 11 GERÇEK

4-Stres:

Stres vücudumuzun her organını etkileyebilen önemli bir ruh halidir. Çoğumuz stres içindeyken yapmamız gereken işlere ve diğer sorumluluklarımıza konsantre olamayız. Stresimizi yenmek ve hayat tarzımızda yapacağımız ufak değişiklikler daha mutlu olmamızı sağlayabilir.

Stresinizi azaltmanın 10 yolu. 

10 soruda stres düzeyinizi test edin.

10 SORUDA STRES DÜZEYİNİZİ TEST EDİN

5-Sinirli ruh hali:

Sinirli ruh hali veya ani sinirlenmeler kişiyi romantik ruh halinden uzaklaşmasına neden olan durumlardır. Bu durum erektil disfonksiyona neden olabilir.

6-Anksiyete:

Başarılı olamayacağım korkusu bir işin başarıyla sonuçlanmasına engel olabilir. Genel olarak da anksiyetik ruh hali erektil disfonksiyona neden olabilir.

7-Aşırı kilo:

Normalden fazla kiloya sahip olmak cinsel performansı etkileyebilir. Obez erkeklerde cinsel istek ve ereksiyon için gerekli olan testostreon düzeyi daha düşüktür.

8-Kendinden hoşlanmama:

Ayna karşısında kendini beğenmeme kişinin kendisine  olan güveninin azalmasına ve partneri karşısında başarılı olamama kaygısına yol açabilir ve erektil disfonksiyona neden olabilir.

9-Düşük libido:

Libido düşüklüğü erektil disfonksiyonla aynı şey olmasa da, düşük libido cinsel isteğin azalmasına neden olacaktır.

10-Sağlık koşulları:

Kas, sinir ve kan akışını etkileyen çeşitli hastalıklar erektil disfonksiyona neden olabilir. Bunlar diyabet, yüksek tansiyon, damar sertliği, multipl skleroz gibi hastalıklar erektil disfonksiyona neden olabilir.

Bunu da Okuyun

DÜŞÜK TESTOSTERON DÜZEYİNİN BELİRTİLERİ NELERDİR?

Testosteron, öncelikle testislerde üretilen erkeklerde baskın olan bir cinsiyet hormonudur ve yeterli testosteron üretilememesi hipogonadizm ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.