NEGATİF ENERJİDEN KORUNMADA FAYDALI 6 ŞİFALI TAŞ

Negatif enerji olarak bahsettiğimiz kavram,  öfke, üzüntü, kaygı, korku, keder, suçluluk gibi ruh hali olabileceği gibi, halk arasında nazar olarak da adlandırılan ve bu enerjiden kaynaklandığı düşünülen kişinin başına gelen günlük yaşamdaki olumsuz koşullardır.

Negatif enerjiyi yok eden, dağılmasını ve emilmesini sağlayan farklı kristaller mevcuttur. Bu kristaller takı olarak kullanılabilir veya evde süs olarak bulundurulabilir.

Aşağıdaki kristallerin negatif enerjiyi ortadan kaldırarak kişiyi olumsuzluklardan koruduğu düşünülmektedir.

ametist taşının faydaları1-Ametist:

Suçluluk, öfke, nefret ve korku duyguları ruh sağlığı üzerinde büyük hasara yol açabilir. Ametist kristalini takı olarak kullanan kişilerde bu olumsuz duygulara karşı korunma sağlanabilir. Mor renkli bu kristal bu olumsuz duygularla mücadele insanlara yardımcı olabilir şifa özelliklerine sahip olduğu belirtilmektedir.

 

amber taşının faydaları, kehribar taşı, kehribar taşının faydaları

2-Kehribar (Amber):

Kehribar ağaç reçinelerinin fosilleşmesi sonucunda oluşan bir taştır. Kehribar taşı yüz yıllardır şifalı bir taş olarak kabul edilir. Kehribar kristalleri ve taşları duygusal olarak rahatlamayı destekler ve tüm olumsuz düşüncelerden zihnin temizlemesine yardımcı olabilir.

 

 

akik taşı, akik taşının faydaları3-Akik taşı: 

Akik taşı dünya üzerinde oldukça çok bulunan bir taş olması ve sadece bir renge değil bir çok renge sahip olması ile önemlidir. Şifalı bir taş olarak kabul edilir. Akik taşının enerji arttırıcı bir etkisi olduğuna inanılır ve depresyon, karamsarlık, kendini kötü hissetme gibi durumlarda iyileştirici etkisi olduğuna ve kişiye mutluluk ve iyimserlik havası kattığına inanılır.

 

siyah obsidyen taşı, obsidyen taşının faydaları4-Siyah obsidyen taşı:

Volkan camı olarak da adlandırılan volkanik bir cam türüdür. Yanardağ lavlarının hızlıca soğuması ile oluşurlar. Stresi azaltır, vücuttaki negatif elektriği alıp rahatlamayı sağlar.

 

 

siyah turmalin taşı, siyah turmalin taşının faydaları5-Siyah turmalin taşı:

Gökkuşağı taşı olarak da adlandırılır. Cep telefonları ve bilgisayar gibi aygıtların yaydığı elektromanyetik radyasyona uzun süreli maruz kalma, fiziksel ve zihinsel olarak sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu cihazlara küçük siyah turmalin kristali takmanın kendinizi elektromanyetik alanlardan korumanızda yardımcı olabileceği söylenmektedir. Aynı zamanda stresi azaltıcı, zihni yatıştırıcı ve iyi bir uyku sağlayıcı etkisi olduğu söylenir.

 

Dumanlı kuvars taşı, Dumanlı kuvars taşının faydaları6-Dumanlı kuvars taşı:

Her türlü negatif enerjiyi uzaklaştıran güçlü bir kristaldir. Dumanlı kuvars olumsuz duyguları savuşturmada, ruh halini iyileştirmede, depresyonu azaltmada ve içsel gücü arttırmada yararlı olduğu söylenmektedir.

 

Bunu da Okuyun

AĞIZ KURULUĞU NEDEN OLUR?

Tükürük ağzımızı nemlendirmek, temizlenmesini sağlamak ve yiyecekleri sindirmek için gereklidir. Ayrıca tükürük ağızdaki bakteri ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.